Zachraňme turismus

Pomáháme firmám v cestovním ruchu zasaženým dopady pandemie covid-19 skrze rozvojové projekty
a komerční spolupráci pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Dáme voucher

Na začátku listopadu jsme odstartovali projekt Dáme voucher, jehož název charakterizuje jeho hlavní účel. Princip fungování je jednoduchý. Poskytovatelé služeb v cestovním ruchu u nás mají možnost nabídnout zájemcům stažení slevového voucheru na služby zdarma, nebo zakoupení zvýhodněného dárkového poukazu. Zákazník tak při objednávce využije výhodnější cenu konkrétní služby, zároveň synergickou spotřebou přispěje na udržení pracovních míst a provozuschopnost firem podnikajících v turismu a přidružených oborech jako jsou pohostinství, doprava, nebo třeba kultura.

Aktuálně jsou pro nás prioritním segmentem hotely a ubytovací zařízení, které dle našeho úhlu pohledu tvoří středobod turistického dění v regionech. Do jejich oslovování jsme se pustili s kolegy Petrou Mocovou a Milanem Pavelkou ze společnosti Hotelmax, kteří již díky podobným aktivitám jako zkušení matadoři hotelového businessu před několika lety přivedli české hosty zpět do Krkonoš.

Hlavní argumenty, proč hotelům vouchery a dárkové poukazy doporučujeme jako efektivní nástroj, jak nastartovat poptávku po ubytování a obecně po službách v turismu na sezónu 2021, jsou tyto:

  • Dárkové poukazy představují aktuálně nejrychlejší způsob, jak vylepšit cash flow hotelu, které dostanou platby za pobyty předem, za což zaplatí velmi příznivou provizi. Další vhodnější kanál mimo vlastního webu na trhu neexistuje.
  • Vouchery na slevu z produktů hotelu jsou nástrojem s garantovanou návratností. Jejich největším přínosem je podpora přímé rezervace a při správné přípravě produktu a voucheru je hotel opět na velmi příznivé provizi.
  • Platforma s dárkovými poukazy a vouchery osloví za hotely velkou část korporátního trhu, který se vlivem opatření proti koronaviru úplně změnil a nový nástup poptávky bude extrémně pomalý. Na trhu individuálních zákazníků je to pro některé hotely, které byly odkázány pouze na zahraniční trhy, rychlé řešení, jak oslovit tuzemský trh.

Pomáháme hotelům vytvořit produkt a nabídku tak, aby se nedostávaly do situace, kterou všichni pamatujeme z dob nástupu portálů hromadných slev. Snažíme se nastavit takové podmínky, aby byly přijatelné a smysluplné pro obě strany. Zatímco se běžná provize za zprostředkování na trhu pohybuje někde mezi 15-20 %, v případě slevových portálů mnohdy až 40 %, na Dáme voucher se dostáváme někam mezi 5-14 %. Je to dáno tvárností produktu, navíc považujeme celou obchodní stránku věci spíše za pomoc, než za monetizaci nápadu. Veškeré utržené prostředky investujeme zpět do online propagace projektu.

Dáme voucher nabízí prostor pro spolupráci nejen hotelům a lázním, ale také cestovním kancelářím, poskytovatelům zážitků a atrakcí, dopravcům, pořadatelům kulturních akcí a také restauracím.

Pro případnou spolupráci nás neváhejte kontaktovat na partner@damevoucher.cz

Zpět na hlavní stránku